Wakacyjny wpis o czapkach, z bejsbolem w tle

Wakacyjny wpis o czapkach, z bejsbolem w tle

Wakacje! Nareszcie! Och! Ach! Jak najdalej od pracy, pędu, stresu, tych wszystkich pilnych i ważnych spraw. Teraz zadbamy o siebie, odwiedzimy dalekie krainy, również te wewnątrz nas, i, pomalutku, wygrzewając się pod wielką słoneczną żarówką, odzyskamy spokój. Jednak, żeby ten spokój nie wyparował za szybko i żebyśmy mogli się nim napełnić do syta, bez jęku od poparzonej skóry, udaru, czy ataku migreny, musimy chronić przede wszystkim nasze głowy. Na rynku mamy nieskończoną mnogość rodzajów nakryć temu służących. My, na tą okoliczność, pozwoliliśmy sobie przygotować krótki przegląd wybranego, szczególnie nam bliskiego rodzaju nakrycia – czapek potocznie zwanych bejsbolówkami.

TROCHĘ HISTORII

Pierwsze bejsbolówki były używane przez nikogo innego, jak drużyny bejsbolowe w Nowym Yorku, począwszy od amatorskiej drużyny The Brooklyn Excelsiors. Czapka miała na celu ochronę przed promieniami słonecznymi, które mogły oślepiać graczy.

Początkowo szyto czapki w różnych rozmiarach. Z czasem producenci doszli do wniosku że łatwiej będzie z tyłu czapki umieścić pasek regulacyjny.

NAJBARDZIEJ POPULARNE OBECNIE MODELE

Full Cap (czapka z prostym daszkiem)

Wyróżnia ją to, że nie ma z tyłu paska regulacyjnego. Kiedyś symbol amerykańskiego rapu i hip hopu, dziś może stać się upominkiem firmowym. Aby zażegnać problem dopasowania do różnego rozmiaru głowy, mimo braku zapięć regulujących, wprowadzono wykończenie elastyczną taśmą Flexfit®, co daje uczucie idealnego ułożenia.

Snapback (czapka z daszkiem i regulacją z tyłu)

Jest to modyfikacja wspomnianego wyżej modelu Full Cap, bardzo chętnie dziś noszona przez zawodników grających w bejsbol.

Trucker Hats/Mesh Caps (czapka z daszkiem, regulacją i siateczką z tyłu)

To czapka bliźniacza dla bejsbolowej. Ten rodzaj powstał w latach 80 XX wieku i początkowo był dedykowany dla kierowców tirów oraz rolników. Jest praktyczna na ciepłe dni, ponieważ tylko dwa przednie panele są zabudowane i przeznaczone do umieszczenia na nich grafiki. Pozostała część to komfortowa i przewiewna siatka. Czapki te posiadają z tyłu paski do regulacji i występują z daszkiem prostym oraz standardowym (zakrzywionym). Przednia część przynosi nam bardzo dużo możliwości zdobienia.

Oczywiście, wśród wyżej opisanych, istnieją setki modyfikacji i odmian, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

DLACZEGO TO DOBRY POMYSŁ NA UPOMINEK?

Z praktycznego punktu widzenia jest to wyśmienity materiał reklamowy, ponieważ:
– Bardzo łatwo dobrać wyróżniający się wzór, rodzaj materiału i wykończenia,
– Ma stosunkowo niewielką cenę, a pozwala uzyskać efekt unikatowego produktu,
– Ich popularność jest uniwersalna i niezależna od mody.

Życząc Wszystkim udanych wakacji!

Autorzy: Artur Bas, Paweł Pawul